Odbor Magie se zabývá magickými zákony, pravidly a tresty za jejich nedodržování. V koordinaci s odborem Vzdělání poté ovlivňuje vzdělání nových mladých čarodějů a čarodějek.
V kompetenci Odboru magie je rovněž správa seznamu nekromantů a jejich očištění v případě shledání neviny bez nutnosti hlasovat v radě nebo jít skrze soud.
Vláda Luvena Rulliana:
Odbor Magie
176 E4 – 176 E4
Vláda Baliona Ch. Talariana:
Odbor Magie
176 E4 – 183 E4
Císařští mágové
Nejvyšší Císařský mág
176 E4 – doposud
Poradce Císaře pro magické záležitosti
176 E4 – doposud
Jméno: Stenus Tarn
Titul/Hodnost: Nejvyšší Císařský mág, Císařův poradce pro magické záležitosti, velmistr
Výskyt: Hrozba III.
Stenus Tarn je manželem Lety Tarnové, členem Císařských mágů je již po mnoho desítek let, byl učněm samotného Corrienta Ravenrina, kterému po mnoho let dělal i zástupce. Určitý čas učil na magické Univerzitě v Cyrodiilu (za arcimága Kouzlotepce a Talariana), několikrát vyjádřil zájem o funkci arcimága, ale pokaždé své šance se jím stát neproměnil.
Po nečekaném útoku na základu Císařských mágů a rezignaci Nejvyššího Císařského mága Corrienta stanul na jeho přání v jejich čele a vede je dodnes.
Životopis
Stenus Tarn začínal svůj život jako každý jiný mág, projevil talent v oblasti magii a byl přijat na magickou Univerzitu v Cyrodiilu, kterou úspěšně dokončil. Ba dokonce exceloval ve většině vyučovaných předmětů což zapříčinilo, že si ho všiml tehdejší arcimág Corrientis Raverin. Sám započal další výcvik mladého nadějného studenta, později mu nabídl místo v řadách Císařských mágů, které Stenus milerád přijal.
Později byla Stenusovi nabídnuta pozice profesora na Cyrodiilské magické Univerzitě, souhlasil a stal se profesorem. Pro svého nadřízeného Corrienta (v té době již nebyl arcimágem) pak velmi často plnil funkci donašeče neboť pro něj byl očima a ušima. Stenusovo chování do značné míry poškodilo jeho pověst a stal se na Univerzitě nepříliš oblíbeným členem, ba příliš velmi neoblíbeným. Tento stav se plně promítl zejména za působení arcimága Torgnala Kouzlotepce. Po jehož odvolání se Tarn domníval, že se stane arcimágem, nestalo se tak.
Tarn na magické Univerzitě vydržel vyučovat až do roku 162 E4 kdy je nucen Univerzitu opustit. Neboť to byl právě on kdo odhalil veřejnosti milostnou aféru arcimága a jeho zástupkyně, která byla z vlivného rodu. Od toho roku se stal plnohodnotným členem Císařských mágů, působil v terénu a později se ujal funkce pravé ruky Nejvyššího Císařského mága.
Počátkem roku 176 E4 se pak stává Nejvyšším Císařským mágem, poté co Corrientis Ravenrin funkci opustí a přenechá ji své tehdejší pravé ruce a zástupci. Rovněž je Tarn jmenován vedoucím Odboru Magie ve vládě kancléře Rulliana. Ve funkci setrvá i po náhlé smrti kancléře a nástupu kancléře Talariana.
V průběhu jeho vedení Císařských mágů dochází k rozsáhlým změnám vnitřního fungování. Císařští mágové nejsou již tak neutrální, více pomáhají Císařství a jsou více vidět obyčejným občanům Císařství. Zároveň je však Tarn velkým kritikem Univerzity a jejích poměrů, přestože při svém jmenování tvrdil, že se bude snažit o zlepšení vztahů, svým jednáním je spíše více ochlazoval.
Roku 183 E4 je odvolán krátce po hlasování o tzv. Magické reformě, kterou sám předložil ke schválení. S odvoláním nesouhlasil a označil ho za osobní mstu kancléře Talariana. Kancléř Talarian se pak dočasně ujímá vedení tohoto úřadu, dokud mu nebude nabídnuta náhrada.
V posledních letech je rovněž velmi často ve sporu s ostatními Císařskými mágy, část těch z vyšších kruhů nesouhlasí se směřováním jejich uskupení.